Ho’oponopono – Siła Tworzenia

Hooponopono_post

Wywiad z Krystyną Kwiecinski – autorką książki „Ho'oponopono – Siła Tworzenia”  oraz instruktorką kursów Ho'oponopono.

 

1. W jakich okolicznościach po raz pierwszy zetknęła się Pani z Ho'oponopono?
Co spowodowało, że metoda ta stała się częścią Pani życia? 

Pochodzę z domu, w którym od zawsze stosowano metody Huny i pracowało się z wyższym „ja”. Już w szkole średniej posiadłam wiedzę radiestezyjną, potem zainteresowały mnie metody reiki i SRT, nieustannie towarzyszyła mi wiedza ezoteryczna, która uzupełniała tę już posiadaną. Znając i stosując duchowe uzdrawianie metodą Srt spotkałam w Europie ludzi praktykujących i nauczających filozofię Huny, a w szczególności Ho'oponopono. Odkąd pamiętam, spotykam na swojej życiowej drodze ciekawych ludzi ezoteryki, którzy pomagają mi w ciągłym rozwoju duchowym. Gdy tylko mam okazję i czas, jeżdżę na różnego rodzaju spotkania, kursy, prelekcje, bez względu na to, gdzie się odbywają. Wciąż bowiem chcę dowiadywać się czegoś nowego, uzupełniać swoją wiedzę. Potrzebę rozwoju duchowego ma każdy z nas, tylko jedni już o tym wiedzą, a inni muszą się o tym dopiero dowiedzieć i przekonać. Fakt ten należy zauważyć, a  potrzebę zrozumieć. Nic na siłę, każdy musi do tego dorosnąć, bez względu na to, ile ma lat…

 

2. Co daje połączenie Ho'oponopono z metodą EFT?
Czy przyspiesza ich działanie?

Każdy problem zaczyna się zawsze od jednej myśli. Każda myśl, bez względu na to czy jest dobrą myślą czy złą, jest energią wysyłaną w przestrzeń. Wszechświat odpowiada na wysyłane myśli, dając dokładnie to, na czym się koncentrujemy. Po wielu latach negatywnego myślenia, organizm i psychika ludzka jest już tak wyuczona przyjmować tylko to, co złe, że staje się to częścią osobowości. Człowiek uzależnia się od negatywnych myśli i emocji. Wszelkiego rodzaju blokady energetyczne zapisywane są nie tylko na poziomach podświadomości, ale również w pamięci komórkowej ciała fizycznego. Metoda EFT jest fantastycznym narzędziem pozwalającym na niwelowanie negatywnych emocji. Emocje mają bezpośredni wpływ na zachowanie, sposób myślenia, samopoczucie, stan emocjonalny ciała fizycznego.  Stosowanie EFT ułatwia odzyskać spokój i harmonie „ducha”. Pozwala łatwiej zmienić postępowanie człowieka na to pozytywne dla niego, zdystansowanie się do negatywnych przeświadczeń, wzorców i schematów. Uświadamia człowiekowi jakie ma „mocne” strony, pozwala na odbudowanie własnej wartości, pokochanie siebie samego. Wykonując ten rytuał w połączeniu z metodą Ho'oponopono daje rewelacyjnie efekty, w „turbo” czasie. Ktoś kiedyś sprawdził, że połączenie tych dwóch metod oczyszczania ma 100% skuteczności działania. Działanie EFT polega na likwidacji bariery energetycznej poprzez opukiwanie zablokowanych punktów. Usunięcie blokady pozwala na przywrócenie obiegu energii do pierwotnej harmonii, negatywne emocje nie maja dla siebie miejsca, a przy pomocy Ho'oponopono oczyszczona przestrzeń wypełniana jest przebaczeniem i miłością bezwarunkowa. EFT z Ho'oponopono zawsze stosuje się tak samo. Najpierw trzeba się skoncentrować na problemie, a potem pozytywnej afirmacji Ho'oponopono, następnie opukiwać opuszkami palców punkty meridianów w odpowiedniej kolejności. Niektóre problemy są oczyszczane natychmiast, inne potrzebują kilku sesji. Wszystko zależy od stopnia „zaawansowania” danego problemu w życiu, jak i stopnia nasilenia negatywnych emocji związanych z tym problemem.

 

3. Na jakiej zasadzie funkcjonuje dokładnie Ho'oponopono?
Czy każdy może ją stosować?

Ta metodę uzdrawiania duchowego może stosować praktycznie każdy, do każdego problemu życiowego, jak i w każdym czasie i miejscu, w którym się właśnie znajduje. Ho'oponopono wywodzi się z olbrzymiej, starożytnej wiedzy Huny. Najpiękniejsze w Hunie jest to, że nie żąda ona dla siebie wyłączności. Nie namawia do porzucenia swych przekonań, wierzeń, zmiany religii czy sposobu życia. Ho'oponopono jest duchowym procesem oczyszczającym nieharmonijne zdarzenia i wprowadza boski porządek, dosłownie  – poprawiać, naprawiać. To jest duchowy proces, w którym są oczyszczane i uwalniane negatywne emocje związane z byłymi wydarzeniami i ich wspomnieniami. Oczyszczanie metodą Ho'oponopono polega na uwolnieniu negatywnych energii związanych ze wspomnieniami, które stanowią problemy w obecnym życiu. Ho'oponopono to prośba, modlitwa do Boskości o oczyszczenie wszelkich toksycznych energii ukrytych w podświadomości, a w powstałe miejsce po negatywnych energiach, wprowadzenie miłości bezwarunkowej. Ho'oponopono jest prostą metodą uzdrawiania. Dzięki niej możemy uzdrowić każdą część swojego ciała emocjonalnego i fizycznego – rozwiązać swoje problemy życiowe, konflikty partnerskie, pozytywnie wpływając na otaczający nas świat. Ho'oponopono to jedna z najbardziej uznanych i popularnych metod oczyszczania duchowego, znanych na świecie. Stosując metodę ho’oponopono nie potrzebujemy wiedzy o przyczynie wywołującej problem. Jedyna informacja, jaka jest nam potrzebna, to świadomość naszego aktualnego problemu. Nasza podświadomość zna przyczynę, a nasza świadomość prosi o wybaczenie. Oczyszczając siebie, oczyszczamy też wszystkich i wszystko, co mamy dookoła siebie: rodzinę, przodków, zdarzenia, miejsca, przedmioty, rośliny. Ho'oponopono zawsze działa we wszystkie strony. Ho’oponopono opiera się na teorii, że wszyscy ludzie i żywe istoty, są w jakiś sposób ze sobą połączone, na bardzo wysokich poziomach duchowych.

 

4. Czy Ho'oponopono swoim działaniem obejmuje jedynie obszar problemów związanych z relacjami międzyludzkimi?

Ponieważ wszyscy jesteśmy ze sobą energetycznie połączeni, możemy uzdrowić każdy problem i konflikt, bez względu na to, gdzie i u kogo on wystąpił. By uzdrowić daną sytuację lub kwestię, należy odszukać odpowiednie wibracje energetyczne w swoim sercu – wibracje, które stanowią harmonię z wibracją zaistniałego problemu. Jeżeli zostanie odnaleziony w sercu ten dźwięk, który odpowiada wibracji danego problemu i zostanie wprowadzony w harmonię, to będzie można powiedzieć, że problem i osoby biorące w nim udział zostały uzdrowione.

 

5. Na Pani stronie widnieje zdanie, że wiele osób ma różne problemy ze zrozumieniem i stosowaniem omawianej metody. Dlaczego, według Pani, tak się dzieje?

Najtrudniejsze w procesie Ho'oponopono jest zrozumienie faktu, że sami tworzymy naszą rzeczywistość. To umysł kreuje jacy jesteśmy, gdzie mieszkamy, co posiadamy, kogo znamy, jakie życie mamy, itp. Jeśli zaakceptujesz to, że sam tworzysz wszystko to co posiadasz, to może być to dla ciebie faktem nie zrozumiałym. To jest właśnie kontynuacja twojego rozwoju duchowego. Pomyśl, jeśli byłeś w stanie wykreować to wszystko, co obecnie masz, nie będąc tego świadomym, to, co jesteś w stanie stworzyć, jeśli zaczniesz świadomie ustalać swoje myśli.

 

6. Dlaczego podtytuł Pani książki brzmi „siła tworzenia”?

Siła tworzenia” – by uzmysłowić każdemu czytelnikowi, ze wszyscy ludzie maja w sobie siłę tworzenia swojej rzeczywistości, tylko jedni to robią już świadomie i celowo, a inni jeszcze podświadomie i chaotycznie. Niestety, tylko duchowa harmonia z ziemskimi dobrami materialnymi, daje szczęście na ziemi. W innym przypadku pogrążysz się w chorobach, rozgoryczeniu, życiowych lękach, braku powodzenia i braku sukcesu.

 

 7. Czy posiada Pani motto życiowe, którym kieruje się Pani na co dzień?

Życie oznacza światło. Jeżeli zwrócisz się do tego światła, to i życie wyśle do Ciebie światło. Traktuj swoje problemy nie, jako przeszkody, tylko, jako mile widziane zadania życiowe w Twoim życiu, a za każdym razem, jak rozwiążesz takie zadanie, jesteś wyżej w swoim rozwoju duchowym.

Książka Ho'oponopono powstała jako efekt moich zainteresowań oraz idącej za nimi praktyki Ho'oponopono. Zajmuję się ezoteryką już ponad 16 lat, podróżując dużo po świecie, miałam okazję poznać zarówno wielu mistrzów jak i techniki różnych metod uzdrawiania. Na chwilę obecną jestem mistrzem reiki, mistrzem radiestezji, doradcą feng shui, trenerem oczyszczania duchowego metodą Ho'oponopono i EFT, licencjonowanym konsultantem metody SRT. Te trzy ostatnie metody uzupełniają się fantastycznie, dając szybko widoczne, namacalne rezultaty. Od lat organizuję warsztaty i kursy uczące samodzielnego stosowania tych metod uzdrawiania.

Dziekuję za rozmowę!