beach_header

 

HO'OPONOPONO
według hawajskiej tradycyji

Ohana
Ho'oponopono wywodzi się ze starożytnej wiedzy Huny. Najpiękniejsze w Hunie jest to, że nie żąda ona dla siebie wyłączności. Nie namawia do porzucenia swych przekonań, wierzeń, sposobu życia. Osoba stosującą metodę Ho'oponopono może być jednocześnie buddystą, katolikiem, protestantem, ateistą. Jedynym wymaganiem skuteczności tej techniki jest to, aby dana osoba uznała system za swój własny i używała go. Jest jeszcze jedna wielka zaleta. Ho'oponopono uznaje, że do jednego celu prowadzi wiele dróg, niezależnie od tego, czy jest ona drogą duchową, umysłową czy fizyczną. Techniki osiągania celu, pochodzące z innych systemów są całkowicie dozwolone, a najważniejsze, że działają. 

Ho'oponopono jest procesem - dosłownie: poprawiać, naprawiać. To jest proces, w którym oczyszczamy i uwalniamy negatywne emocje związane z wydarzeniami przeszłości. Oczyszczanie metodą Ho'oponopono jest również procesem wspomagającym uwolnić wspomnienia, które ukazują się, jako problemy w naszym życiu obecnym. To jest forma prośby do Boskości o usunięcie toksycznych energii, wciąż ukrytych w naszej podświadomości. W miejsce negatywnych energii, wprowadzana jest Boska energia światła.

Każdy nasz problem zaczyna się zawsze od myśli. Każda myśl, bez względu na to, czy jest myślą pozytywną czy negatywną, jest energią wysyłaną w przestrzeń. Wszechświat odpowiada na nasze myśli, dając nam dokładnie to, na czym się koncentrujemy.

Po wielu latach negatywnego myślenia, organizm i psychika człowieka są tak już wyuczone przyjmować tylko negatywizm, że staje się on częścią osobowości. Człowiek staje się wręcz uzależniony od negatywnych myśli i emocji.

Najtrudniejsze w tym procesie jest zrozumienie faktu, że sami tworzymy naszą rzeczywistość. To nasz umysł kreuje to, jacy jesteśmy, gdzie mieszkamy, ile zarabiamy, jakiej jakości życie mamy, jakich spotykamy ludzi itp.., Jeśli jesteś w stanie zaakceptować to, że sam stworzyłeś warunki, w jakich żyjesz, początkowo, może być, to dla ciebie szokiem, ale to jest właśnie początek twojego dalszego rozwoju duchowego!!

Pomyśl, jeśli byłeś w stanie wykreować sobie to wszystko, co masz, nie będąc tego świadomym, to, co jesteś w stanie wykreować, jeśli zaczniesz świadomie prowadzić swoje myśli. Zadaniem metody Ho'oponopono jest oczyszczenie, neutralizowanie i uwolnienie energii o niskiej wibracji i przetransformowanie jej w energię Miłości. Stosując metodę Ho'oponopono, nie potrzebujemy wiedzy o przyczynie wywołującej problem. Jedyną informacją, jaka jest nam potrzebna, to świadomość aktualnego problemu. Nasza podświadomość zna przyczynę, a nasza świadomość prosi o wybaczenie. Oczyszczając siebie, również oczyszczamy wszystkich i wszystko, co mamy wokoło nas, rodzinę, przodków, zdarzenia, miejsca, przedmioty. Ho'oponopono działa zawsze w dwie strony.

Rozwiąż swoje życiowe i finansowe problemy, wewnętrzne blokady i zmartwienia.

Praca metodą Ho'oponopono jest również przydatna w pracy terapeutów, uzdrowicieli, pedagogów, psychologów i wielu innych, którzy mają, na co dzień kontakt w swojej pracy, z pacjentami. Ważne jest zrozumienie, dlaczego ta konkretna osoba pojawiła się w Twoim gabinecie i Twoim życiu. Oczyszczenie tej sytuacji, automatycznie oczyszcza stan fizyczny i psychiczny człowieka, który przyszedł do nas po pomoc.

Niestety tylko duchowa harmonia z ziemskimi dobrami materialnymi, daje szczęście na ziemi. W innym przypadku pogrążysz się w chorobach, rozgoryczeniu, życiowych lękach, braku powodzenia i braku sukcesu.

W Ameryce stworzono ponad pięćdziesiąt różnych prac naukowych z tematu "wybaczenie". Pomimo tego, ciągle są tworzone nowe prace, w których słychać coraz więcej naukowych głosów, by Ho'oponopono ogłosić, jako światową, jedyną doskonałą technikę, rozwiązywania konfliktów na forum międzynarodowym. To wskazuje niepodważalnie, na mocno pozytywne działanie Ho'oponopono. Jeżeli chciałbyś się sam szybko nauczyć prawidłowego stosowania tej metody, to zapraszam Ciebie na kurs Ho'oponopono. Są to dwudniowe spotkania.